тирана

Пронајдени се 60 резултати на тема „тирана“
Познати

Мечот го фрлија во сенка овие две с*кс бомби- по овие албански новинарки фудбалерите искршија врат, обожуваат да не носат градник

Белградска Црвена Ѕвезда ја освои Тирана вчеравечер и обезбеди трето коло во квалификациите за Лигата на шампионите, но триумфот на...
Регион

ФОТО: Рама излезе на улиците во Тирана, се расправаше со непослушните пензионери кои што не ги почитуваат препораките

По секојдневните апели до граѓаните,особено кон повозрасните, да седат дома, албанскиот премиер Еди Рама попладнево прошета по неколку...
Регион

Дејство како на филм: Украле 10 милиони евра од аеродром во Тирана, воделе престрелка со полицијата и држеле бомба во рацете

Во вчерашниот грабеж на аеродромот во Тирана, според последните информации, биле украдени 10 милиони евра. Полицијата ги демантираше...