тирана

Пронајдени се 88 резултати на тема „тирана“
Регион

Амбасадорката Ким му порача на Мета дека никој не е над законот, а заканите и заплашувањата кон обвинителите се неприфатливи

По реакцијата на поранешниот албански претседател, Илир Мета, по веста дека против него е започната истрага од Специјалното обвинителство...
Регион

Амбасадата на САД во Тирана: Досега над 200 лица се прогласени за непожелни и за ниту еден од нив не е повлечена одлуката

Продолжуваат репликите од далечна меѓу поранешниот албански претседател, експремер и лидер на опозициската Демократска партија, Сали...
Вести

Cкaндал со спотот на СДCM: Градоначалникот на Тирана кој му даде поддршка на Шилегов перел пари за италијанската мафиja?

За време на гостувањето во албанско ток -шоу, градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај, ја минимизираше тековната истрага за неговите...