тирана

Пронајдени се 57 резултати на тема „тирана“
Регион

На синоќешните протести во Тирана приведени над 150 лица, организаторот на протестите со погребално возило избегал на Косово

На синоќешниот протест, трет по ред, за убиството на 25-годишниот Клодјан Раша од страна на полицаец, на кој имаше насилно однесување...
Регион

ВИДЕО+ФОТО: Албанија како бојно поле – фотографии од протестот во Албанија се споделуваат низ целиот свет

Повеќе од стотина Албанци излегле во средата вечерта на улица во Тирана поради убиството на 25-годишното момче Клодијан Раше кое го прекрши...
Познати

Мечот го фрлија во сенка овие две с*кс бомби- по овие албански новинарки фудбалерите искршија врат, обожуваат да не носат градник

Белградска Црвена Ѕвезда ја освои Тирана вчеравечер и обезбеди трето коло во квалификациите за Лигата на шампионите, но триумфот на...