тиква

Пронајдени се 17 резултати на тема „тиква“
Храна и пијалаци

Што ќе се случи во вашето тело ако месец дена пиете по една чаша СОК ОД ТИКВА, на празен стомак?

Тиквата е многу корисна во која било форма, а една чаша сок ќе биде доволна за внесување на големо количество витамини во организмот. Нутриционистите...
Храна и пијалаци

Со овој рецепт кажете збогум на зголемениот холестерол, шеќер во крвта, мaснотиите и триглицеридите

Природна терапија која докторите ја предложуваат, резултетите се воодешувачки. Секоја седмица во рок од четири недели треба да конзумирате...