теута арифи

Пронајдени се 9 резултати на тема „теута арифи“
Општини

И оваа година Заев и Арифи ги оставија учениците во лоши услови во гимназијтата „Кирил Пејчиновиќ во Тетово

Учениците кои ја следат наставата на македонски јазик од тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“ и оваа година го имаат истиот проблем. Наставата...
Општини

Тетово тоне во ѓубре, жителите гневни на Теута Арифи која мува не ја лази: „Малку е ова за Тетово, европска градоначалничка имаат“ (ФОТО)

Тетово никако да се ослободи од загаденоста и зимо и лето. Иако тетовци мислеа дека со доаѓањето на летото ќе се ослободат од загадениот...
Твитови

„Ако Теута биде претседателски кандидат, цело Тетово ќе гласа за неа само за да не биде веќе градоначалник“

„Ако Теута Арифи биде претседателски кандидат цело Тетово ќе гласа за неа само за да не биде веќе градоначалник“. Ако Теута Арифи биде...
Општини

Тетово под мраз, градоначалничката мува не ја лази: Граѓаните со порака „Теута, фрли сол, ќе се убие некој“ (ФОТО)

На фејсбук страницата „Сообраќаен срам Тетово“ е објавена фотографија на која се гледа дека улиците во Тетово не се ниту исчистени...
Вести

Непотизам во Тетово, градоначалничката Теута Арифи, ја назначила својата сестра на заменичката функција директор на училиште

Во некои училишта во градот Тетово имаше промени на раководните функции, госпоѓата Теута Арифи, која честопати нагласува дека во нејзината...