тетовец

Пронајдени се 18 резултати на тема „тетовец“
Хроника

Млад тетовец загубил контрола над „Голфот“- со тешки повреди се здобил 15 годишен сопатник, двајца други полесно повредени

На 01.07.2019 година во 23.55 часот на булевар „Видое Смилески-Бато“ во Тетово, Р.Р.(23) од Тетово, управувајќи патничко возило „Фолксваген голф“...
Познати

Инстаграм не и ги цензурира интимните делови- стана сензација на СП, а тетовецот Џемаили се разведе поради нејзината „слобода“

Ерјона Сулејмани, поранешната сопруга на репрезентативецот на Швајцарија со потекло од Тетово, Блерим Џемаили, уште еднаш во јавноста...