тетанус

Пронајдени се 5 резултати на тема „тетанус“
Вести

КУРИР ТЕМА: Лекови нема со денови, тетанус со месеци, граѓаните гневни- Министерството за здравство ја лаже јавноста!

Не е тајна дека македонските пациенти ширум државните медицински установи често сами си купуваат лекови иако за тоа е задолжено Министерството...