тестирање

Пронајдени се 109 резултати на тема „тестирање“
Регион

Грција ја разгледува можноста да го зголеми тестирањето на населението – како за невакцинирани, така и за вакцинираните

Се разгледува можноста за зголемено тестирање на населението, како на вакцинираните, така и на невакцинираните, откри министерот за...
Хроника

Имал позитивен корона тест, а заминал за Швајцарија – еве колкава парична казна го очекува овој 44 годишен гостиварец

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе Предлог за издавање казнен налог против 44-годишен гостиварец...