тестамент

Пронајдени се 7 резултати на тема „тестамент“
Познати

Семејството во шок откако овој човек сака дел од наследството: Ќерката на Шабан Шаулиќ прозборе за тестаментот на пејачот

Ќерката на пејачот Шабан Шаулиќ, кој го загуби животот во сообраќајна несреќа, пејачката Илда Шаулиќ, зборуваше за татковиот тестамен...
Познати

Шабан Шаулиќ оставил тестамент: Откриено кому ќе му припаднат 2,4 милиони евра – еве што ќе добие сопругата, а што внуците

Легендата на народната музика Шабан Шаулиќ пред два дена, во раните утрински часови, загина во сообраќајна несреќа во Германија, а во...
Занимливости

Хавајската принцеза го измени тестаментот: 40 милиони долари остануваат на нејзината сопруга Вероника! (ФОТО)

Хавајската принцеза Абигали Кавананакоа (92) го изменила својот тестамент за да може нејзината сопруга Вероника Гејл Ворф (64) да наследи...