тешка кражба

Пронајдени се 22 резултати на тема „тешка кражба“
Хроника

Работел како обезбедување во маркетот, па решил да го ограби со уште двајца пријатели- украле близу 1 милион денари

Полицијата приведе и поднесе кривична пријава против три лица од Скопје поради постоење основано сомнение дека сториле тешка кражба...
Хроника

ДРАМА НА ПАРКИНГОТ ВО СИТИ МОЛ: За само 30-тина минути му го обиле автомобилот и му ја одзеле чантата со 11 илјади евра

На 24.09.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, К.К.(30) од Скопје пријавил дека во периодот од 10.20 до 11.00 часот во подрумските гаражи...
Хроника

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Со употреба на сила и погоден предмет извршил тешка кражба на гробиштата во „Бутел“, еве што украл крадецот

В.С.Ч.(76) од Скопје вчера во 12:30 часот во СВР Скопје пријавила дека во период од 12.02-01.03.2019 од парцела на гробиштата „Бутел“ во Скопје непознат...