терористички напад

Пронајдени се 79 резултати на тема „терористички напад“
Познати

Чекаше повеќе од 10 часа, па објави фотографија – се огласи Емина Јаховиќ по терористичкиот напад, пејачката е длабоко погодена од трагедијата!

Старшен терористички напад се случи вчера на познатото шеталиште „Истиклал“ во Истанбул, кога беа убиени најмалку шест, а дури 81 повредени...
Хроника

Приведени три лица за објавени видеа со лажни закани за можен терористички напад во еден трговски центар во Скопје

Три лица биле приведени вчера откако објавиле видеа со лажни закани за можен терористички напад во еден трговски центар во Скопје. -По...
Вести

Стравуваат ли македонските власти од терористички напади во Скопје?! Полиција „врие“ пред моловите, граѓаните зачудени

Повеќе од една недела во главниот град може да се забележи зголемено присуство на полициски службеници. Ваква глетка забележана е пред...