терористи

Пронајдени се 24 резултати на тема „терористи“
Вести

Планирале терористички напади во Македонија: Детали за дејствувањата на приврзаниците на ИСИС од Куманово

По спроведената истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонењена организиран криминал и корупција,...