теренска вакцинација

Пронајдени се 15 резултати на тема „теренска вакцинација“
Вести

Важна информација за сите граѓани кои планираат да се вакцинираат против Ковид-19 – еве каде се ќе се одвива теренска вакцинација!

Од утре стартува теренската вакцинација против коронавирусот на населението во Република Македонија информираат од Министерството...