тендери

Пронајдени се 26 резултати на тема „тендери“
Вести

Наместо со решавање на проблемите во здравството надлежните се преокупирани со тоа во кои фирми ќе одат тендерите

Годишно во здравството се трошат стотина милиони евра но на крај граѓаните сами си купуваат завои, лековии медицинска опрема и долго...
Вести

Мицковски за лажната вест: Снимката е стара, туку што правиме со тендерите во Дрисла, со пљачката која ја правите со новата акциза…?

Не е толку срамно што објавуваат без да прашаат, туку е срамно што лажат континуирано и бесрамно. И нема ниту една лага да не им се распрсне...
Скопје

Дојде живот во Аеродром: Тендерите за униформите на основците пет години по ред чинеле околу 6 милиони денари, годинава цифрата изнесува 10 милиони денари

Фејсбук страната „Аеродром во моето срце“ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека тендерите во општината се повеќе...
Вести

Заев велеше дека тој што ќе се огреши пред законот треба да замине од власт: Секојдневно го газат законот, а никој не си дава оставка

„Ако еден се огреши пред законот, макар и на етички начин, треба да замине од власт“, рече Заев во 2018-та година за време на своето гостување...
Македонија

Зделки во 4 очи со државата: Mинистерството за образование склучило 27 договори тешки близу 7,5 милиони евра

Министерството за образование и наука во периодот од 14 до 16 август годинава склучило десетици зделки во четири очи за набавка на учебници. Имено,...
Македонија

Скандалите продолжуваат: Компаниите на Анѓушев се омрсиле со 4 нови државни бизниси, тој излажа дека нема да работи со државни институции 

Фирми на Вицепремиерот Кочо Анѓушев и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни тендери,...
Скопје

Органите на прогонот молчат за скандалот во ЈСП со префрлањето на 200 илјади евра на фирми без искуство во областа

МВР,  Финансиската полиција и ОЈО молчат во врска со скандалот со префрлање на  200.000 евра од ЈСП на фирма формирана само еден месец пред...
Вести

Анѓушев лаже како Заев: Ветуваше дека неговите фирми нема да добиваат тендери, а скандалозното доделување пари само расте

Вицепремиерот Кочо Анѓушев пред неполна година ја убедуваше јавноста во емисијата Топ Тема на Телма телевизија дека нема да дозволи...