телевизија

Пронајдени се 14 резултати на тема „телевизија“
Живот и стил

Родители, заштитете го своето дете: Загрижувачко предупредување за последиците од гледањето на телевизија

Ако вашето дете има помалку од пет години, треба да го заштитите од штетното влијание од малите екрани, предупредуваат американски научници. Додека...
Занимливости

Гледал квиз на телевизија и направил голем гест: Кај една натпреварувачка забележал нешто што подоцна и го спасило животот

Докторот Ерик Вот го воодушеви светот со својата постапка, тој спаси живот на една жена која ја видел на телевизија. Имено, тој после...
Занимливости

Дилање на дрога во живо на вести: Наместо снежната бура сите гледачи се шокираа од оваа глетка пред камерите

Сите очи беа вперени во него за да слушнат што се случува во градот кој е парализиран и каде повеќето установи не работат. Меѓутоа наместо...