тања каракамишева

Пронајдени се 23 резултати на тема „тања каракамишева“
Вести

Каракамишева: Приклучете ни се кон тужбата со која ќе ја тужиме Владата поради геноцидното кршење на нашите лични и неприкосновени права

Секој граѓанин може да учествува во тужбата со која ќе се тужи Владата на Република Македонија поради геноцидното кршење на нашите...
Вести

Каракамишева: Владата вчера го прекрши Уставот, со предлогот за негова измена не ја почитува волјата на над 1,2 милиони граѓани

Универзитетската професорка, Тања Каракамишева, излезе со реакција за вчерашната вонредна седница на Владата на Република Македонија...
Вести

Каракамишева со порака до пратениците: Заев и дружината ќе ги снема ако не потклекнете сега во овие судбоносни денови за Македонија!

Околу последните политички случувања во државата со свој став излезе и универзитетската професорка Тања Каракамишева, таа вели дека...
Вести

Каракамишева: Идната Влада да го запише овој ден од историско значење за сите Македонци во Преамбулата на Уставот

Откако пропадна референдумот за промена на името на Република Македонија, многумина експерти излегоа со свој став, а со свој коментар...
Вести

Каракамишева до Владата: Ќе ви ја дадевме бесплатно книгата по Современи политички системи, не мораше да правите договор без оглас

Професорската Тања Каракамишева на Фејсбук прашува зошто од Владата не било кажано дека им е потребна книга по Современи политички...
Вести

Каракамишева: Најмалку 4.000 приватни фирми ќе треба да извршат промени во регистрацијата и да го избришат името „Македонија“

Професорката Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил реагираше на информациите објавени во грчките медиуми според кои фирми во...
Вести

Каракамишева: Вчера, ние Македонците покажавме дека сме божји народ кој знае да покаже единство, сила и сплотеност тогаш кога е најпотребно!

Кога ќе го отвориш своето срце и ќе му дозволиш на патриотизмот да те обземе со сета силина и длабина, да те направи среќен и горд на своите...
Вести

Каракамишева: Вчера паднал дефинитивниот договор за нашето уставно име, во текот на летото глатко ќе помине најголемата капитулација

Универзитетската професорка Татјана Каракамишева на социјалните мрежи пишува дека според добро упатени извори на вчерашната средба...
Вести

Каракамишева до пратениците на СДСМ: Нека ви е арам дадената заклетва дека ќе го почитувате и штитите Македонскиот Устав

Професорката Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил реагира на информациите објвени во јавноста дека мнозинството ќе го испочитува...