тања каракамишева- јовановска

Пронајдени се 10 резултати на тема „тања каракамишева- јовановска“
Вести

Каракамишева до власта: Доста е со политизација и селективен однос на правдата, граѓаните имаат потреба од функционална држава

Универзитетскиот професор Тања Каракамишева преку својот Фејсбук профил испраќа порака до власта: Доста е со политизација и селективен...
Вести

Каракамишева: Урбаноста и руралноста не се одредува според квантитетот на полтронство и лигавење пред странците

Богданов ги потцени сите граѓани што нема да гласаат на референдумот, смета професорката Татјана Каракамишева, по изјавата на Костадин...
Вести

Каракамишева: Нашето име е многу повеќе од Устав и тековна политика, со ова исконско чувство никој не може да си игра мајтап, никој нема право да го менува

Фејсбук статус на професорката Татјана Каракамишева Јовановска Мини анализа за вестите на Алфа ТВ за случувањата во Собранието во...