Тања Каракамишева – Јовановска

Пронајдени се 18 резултати на тема „Тања Каракамишева – Јовановска“
Вести

Каракамишева: Финансискиот извештај на СДС за примени донации за изборната кампања е мајтапење со народот без усул! (ФОТО)

Универзитетскиот професор Тања Каракамишева преку статус на Фејсбук пишува дека финансискиот извештај на СДС што го поднеле за примени...
Вести

Каракамишева-Јовановска: Владата изворно, оригинерно нормирала нова ситуација што не е дозволено според мислењето на Уставниот суд

Тоа што јас од почеток го велам и пишувам во врска со уредбата со законска сила за прашањата поврзани со изборниот процес го потврди...
Вести

Професорите Каракамишева, Силјановска и Спасеновски го издадоа првиот учебник по парламентарно право во земјата

Во издание на Правниот факултет „Јустинијан Први“ и на германската фондација „Конрад Аденауер“ излезе од печат учебникот по предметот...
Вести

Каракмишева: Генералниот секретар на Венецијанската комисија информира дека владин притисок од каков било вид врз национален претставник НЕ Е ДОЗВОЛЕН

Само што добив информација од генералниот секретар на Венецијанската комисија, г-дин Томас Маркерт, дека согласно правилата на Комисијата...
Вести

Професорката Каракамишева во полициска станица: Политичкиот прогон го пуштаат на максимум, нема да ме замолчите

Професорката Тања Каракамишева Јовановска преку социјалните мрежи информираше дека била повикана во полициска станица поради поднесена...
Вести

Каракамишева: Сега е момент да ги испратиме Заев и хунтата во политичката историја со утврдена кривична и политичка одговорност

Професорката Тања Каракамишева на социјалните мрежи пишува дека сега е моментот Заев и соработниците да бидат испратени во политичка...
Вести

Каракамишева: Целта на СЈО е да ја уништи ВМРО-ДПМНЕ, вакви квази-органи прават несогледлива штета за угледот на државата

Професорката Тања Каракамишева на социјалните мрежи се огласи по вчерашното објавување на новите шест истраги на СЈО. Таа уште еднаш...
Вести

Каракамишева за вчерашниот ТВ дуел:Темелност наспроти површност, смиреност наспроти хаотичност и бесцелност на мислата

Вчерашната дебата беше повеќе од потребна затоа што немањето дебата ја релативизира сериозноста на политиката и на политичкото владеење...
Вести

Каракамишева: Со гласање на Законот за двојазичност, пратениците на СДСМ стануваат директни гробари на унитарниот карактер на државата

(ФБ статус на универзитетската професорка Тања Каракамишева- Јовановска) Во очи денешното гласање на неуставниот и неевропскиот Закон...