талат

Пронајдени се 9 резултати на тема „талат“
Познати

Таа е најважната жена во неговиот живот: Вака изгледа мајката на Дритон Вејсели или познат како Талат од „Преспав“

Македонската серија „Преспав“ ја освои македонската публика, а веќе се емитува шестата сезона. Актерот Дритон Вејсели ја игра улогата...
Вести

Спикерот на заминување Џафери на Самит на претседатели на парламентите на земјите од Западен Балкан и ЕП во Брисел

Спикерот на заминување Талат Џафери ќе учествува на Самитот на претседатели на парламентите на земјите од Западен Балкан и на Европскиот...
Познати

И тој се „зарази“ со хит апликацијата: Сите го паметиме по улогата на Талат во „Преспав“, а вака ќе изгледа Дритон Вејсели како дедо (ФОТО)

Дритон Вејсели публиката ја освои по неговата улога на рецепцинорот Талат во серијата „Преспав“. Со својот хумор тој успеа да ја насмее...