таксист

Пронајдени се 38 резултати на тема „таксист“
Хроника

Скопјани со закана со нож и пиштол украле пари и телефон од таксист, полиција ги привела откако во нивните домови го пронашла украденото

На 27.01.2022 околу 06.15 часот во с.Визбегово, од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички...