такси

Пронајдени се 34 резултати на тема „такси“
Занимливости

Одмаздата го стигна брзо: Фрли шише од прозор на автомобил, па таксистот му одржа лекција која ќе ја памети цел живот (ВИДЕО)

Патник кој се возел во такси возило фрлил празно шише низ прозор, а таксистот веднаш се справи со него. Снимката е направена во рускиот...
Занимливости

Таксистите не смеат да возат во бермуди и маици без ракави: Строги правила на облекување во престолнината на модата, летаат и казни

Повеќе од 20 возачи на такси во Милано се парично казнети поради носење на бермуди , иако во тој италијански град веќе со недели е топло...
Регион

ШОК ЗА ТУРИСТИТЕ: Омилените летувалишта на Македонците оваа година поскапи- Халкидики воведе нови такси за гостите

Поради големото загадување на првиот и вториот крак на Халкидики, Касандра и Ситонија, во летните месеци ќе се плаќа еколошка такса. После...
Хроника

Драма во скопска такси компанија: Диспечерката го казнила возачот, па настанала вистинска мешаница која завршила со тепачка

Вчера во 23,35 часот телефонски во СВР Скопје било пријавено дека во централата на такси компанија на улица „Димитар Туриманџовски“...