такси

Пронајдени се 26 резултати на тема „такси“
Занимливости

Одмаздата го стигна брзо: Фрли шише од прозор на автомобил, па таксистот му одржа лекција која ќе ја памети цел живот (ВИДЕО)

Патник кој се возел во такси возило фрлил празно шише низ прозор, а таксистот веднаш се справи со него. Снимката е направена во рускиот...
Занимливости

Таксистите не смеат да возат во бермуди и маици без ракави: Строги правила на облекување во престолнината на модата, летаат и казни

Повеќе од 20 возачи на такси во Милано се парично казнети поради носење на бермуди , иако во тој италијански град веќе со недели е топло...