тага

Пронајдени се 13 резултати на тема „тага“
Музика

Песната која сите ја сакаа крие тешка приказна: Кели ја посвети на нејзиниот татко кој најмногу ја повредил (ВИДЕО)

Пејачката Кели Кларксон ја напишала оваа песна кога имала само 16 години за да го исфрли целиот бес, болка и депресија од себе. Нејзините...
Познати

Александра Пријовиќ во голема тага: Едвај собра сили да зборува за трагедијата која се случи за време на нивниот прв одмор со синот

Пејачката Александра Пријовиќ неодамна се врати од својот одмор во Монте Карло каде беше заедно со својот сопруг Филип Живојиновиќ...
Познати

Стана баба, но нема време да се радува: Лепа Брена во две недели погреба две блиски личности, а солзите не ги крие ниту во емисија (ВИДЕО)

Фолк пејачката Лепа Брена ја совладаа емоции за време на снимањето на „Ѕвездите на гранд специјал“, по повод смртта на радио водителката...
Живот и стил

На нивната свадба солзите не беа радосници: Дознал дека умира, па си ја оженил саканата на трогателна церемонија

На трогателна церемонија во болница во Лондон 24-годишниот Дарен Истон се ожени со својата свршеница Лорен Папе. Одлуката за свадбата...
Живот и стил

Најтажната свадба на светот: Невеста го кажа судбоносното ДА, знаејќи дека за неколку дена ќе почине (ФОТО)

Вообичаено кога младенците се заколнуваат на вечна љубов, планираат долг заеднички живот. Но, Алек и Саманта Вебстер на свадбениот ден...
Познати

Неда Украден не ги додржа солзите: Немам право да тагувам како сите останати, најмногу ми недостасува на концертите

Познатата пејачка Неда Украден неодамна се соочи со трагедија во семејството, а по смртта на нејзината мајка јавно проговори за тоа...