таеквондо

Пронајдени се 31 резултати на тема „таеквондо“
Скопје

ВО БУТЕЛ: „Да направиме македонска енергија за лавот“, организирано гледање на финалната борба на Георгиевски за олимписко злато

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски денеска се пласираше во финалето на Олимписките игри. По две децении македонскиот спорт...
Останати спортови

Дејан Георгиевски е вицешампион на Европското сениорско првенство во олимписко таеквондо во Сараево 2020

Дејан Георгиевски е вицешампион на Европското сениорско првенство во олимписко таквондо кое се одржува во Сараево. Ваквата вест ја...