сзо

Пронајдени се 171 резултати на тема „сзо“
Вести

Откако се докажа дека вирусот се шири преку воздух СЗО со шокантни докази- еве што не очекува за кратко време во светот!

Светската здравствена организација (СЗО) за време на викендот регистрирала околу 400.000 нови случаи на Ковид-19 во светот, што, според неа,...