светско првенство

Пронајдени се 34 резултати на тема „светско првенство“
Фудбал

Очекувајте лето на насилство: Погледнете ја бруталната порака која стигнува од Русија пред стартот на Мундијалот (ФОТО)

Почетокот на Светското првенство во фудбал во Русија е се поблиску, а приказните за хулиганизам и насилство стануваат побројни. Нов...
Познати

СЕ ЗА УСПЕХ: Водителката им даде да ја удираат во задникот во живо во емисија за среќа на Светското првенство (ФОТО+ВИДЕО)

Мексиканската телевизиска презентерка на временска прогноза, атрактивната 27 годишна Јанет Гарсија, на работа дојде во дрес од репрезентацијата....
Ракомет

Дополнителна награда за ракометарите ако двапати ја победат Романија- Еве колкав бонус ќе добијат доколку изборат пласман на СП

На денешната седница на Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), беше одлучено ракометарите да бидат наградени...