светски лидери

Пронајдени се 7 резултати на тема „светски лидери“
Вести

Група авганистански дипломати со критики до светските лидери: Го оставивте народот на милост и немилост на терористите

Група авганистански дипломати од соборената влада во Кабул издадоа заедничка изјава, прва од ваков вид, во која ги повикаа светските...
Вести

Колку заработуваат светските лидери: Трамп за цела година има 1 долар плата, а овој премиер инкасира 2.2 милиони долари

Бидејќи е еден од најбогатите луѓе, Трамп се откажал од годишната претседателска плата, која изнесува 400.000 долари и прифатил да има годишна...