светска здравствена организација

Пронајдени се 75 резултати на тема „светска здравствена организација“
Вести

НЕ СЕ РАДУВАЈТЕ ПРЕД ВРЕМЕ: Светската здравствена организација со шокантни тврдења- еве кога ќе биде ставен под контрола коронавирусот

Светската здравствена организација не знае кога ќе заврши пандемијата на коронавирусот, но претпоставува дека болеста ќе биде ставена...