светлана ражнатовиќ-цеца

Пронајдени се 61 резултати на тема „светлана ражнатовиќ-цеца“
Познати

Тажна слика во луксузниот дом на пејачката: Цеца за прв пат Велигден нема да го слави со децата, ова е причината

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ најголемиот христијански празник Велигден наместо да го прослави во најтесниот круг на семејството...
Познати

Цеца од овие зборови ќе рони солзи, а многу мајки ќе го оправдаат- Вељко откри дали планира да се отсели од куќата откако се ожени

Вељко Ражнатовиќ се ожени со Богдана Родиќ во ноември минатата година, а пред тоа дознаа дека ќе станат родители. Тој сега откри како...
Познати

Вреди цело богатство, а таа не работи за да и го купи: Цеца доби несекојдневен подарок од снаата Богдана Родиќ (ФОТО)

Богдана успеа со еден несекојдневен подарок да ја воодушеви својата свекрва, која не издржа да не се пофали на социјалните мрежи, нарекувајќи...
Познати

Цеца го смислила овој детаљ за свадбата на синот- кога им предложила на Богдана и Вељко останала во неверување од нивната реакција

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ ќе се венчаат на 24 ноември а истиот ден ќе се одржи и свадбата во еден белградски луксузен ресторан. Како...
Познати

Нема шанси да ја препознаете- Цеца замина во свет храм и не се одделуваше од свештеникот- од причината ќе занемете (ВИДЕО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ заедно со својата сестра се појавиле во храмот „Св. Сава“ во Белград. Таму се сретнале со едно свештено лице...
Познати

Детаљ кој го откри Цеца во вилата на Кипар може скапо да ја чини- пејачката додека го снимаше погледот од терасата покажа и…

Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца со децении поседува луксузна вила на Кипар која ја има купено нејзиниот покоен сопруг Аркан, па...
Познати

Вељко по стапките на Аркан: Цеца нема да присуствува на свадбата на векот, но ќе искешира брдо пари за својот син – еве ги деталите

Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја крие возбудата која ја чека оваа година по повод женењето на својот син Вељко Ражнатовиќ. Свадбата која...
Познати

Беше ставена во затвор, а по 16 години на истиот ден се одлучи за голема промена: Цеца го смени имиџот, а долгата коса веќе е минато! (ФОТО)

Балканската музичка ѕвезда Светлата Цеца Ражнатовиќ се пофали на својот Инстаграм профил со својот нов имиџ. Имено Цеца има нова фризура...
Познати

Луксуз на секаде во дневната соба: Цеца ја изненади идната снаа за роденден, а фановите воодушевени од нивниот однос во семејството (ФОТО)

Идната снаа на пејачката Цеца Ражнатовиќ денеска наполни 23 години, а по тој повод свршеницата на Вељко Ражнатовиќ доби неочекувано...
Познати

Од секогаш важела за строга мајка: Синот на Цеца замина во нејзиното родно село- ќе се изненадите што правеше тој таму (ФОТО)

Синот на Фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца замина во родното село на својата мајка и веднаш сподели фотографии на својот Инстаграм...
Познати

Цеца си ја отвори душата: Браник му ги исече рамото и вратот во сообраќајната несреќа, а јас не можев да си го видам синот

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. -Најтешкиот...
Познати

Цеца: Мојата Анастасија 5-от роденден го славеше и без мајка и без татко, а болката е поголема бидејќи таа тоа го памети

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ за српските медиуми откри детали од најмрачниот период во нејзиниот живот кога лежеше во затвор и кога...
Познати

По скапоцениот часовник Цеца и подарува уште еден подарок на снаата- кога ќе дознаете каде ќе зимува парот ќе ви се помати во умот

Балканската мега ѕвезда Цеца не ја крие радоста поради свршувачката на нејзиниот син Вељко со неговата избраничка Богдана Родиќ. Таа...