светлана колариќ

Пронајдени се 46 резултати на тема „светлана колариќ“
Вести

Колариќ: Шилегов е во виртуелни филмови, нема еден метар асфалт ставено на готовиот проект за Булеварот „Борис Трајковски“

Еве го на дело неработењето и предизборните лажни ветувања на Петре Шилегов. Пред еден месец неработникот Шилегов токму на ова место...
Скопје

Колариќ: Шилегов нема решение за проблемите со водоводот во Љубанци и Љуботен, ниту пак знае до каде се ветените проекти кои граѓаните ги очекуваат

На денешната седница на Советот на Град Скопје предвидена за советнички прашања се обрати советничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Светлана...
Вести

Колариќ: Четири години мрзливиот Шилегов не изгради ниту еден капитален проект, сега на три месеци пред избори мачка очи на јавноста

Десет и триесет часот, работниците ги нема, а машините стојат. Четири години замачкување на очи на скопјани, без ниту еден капитален...
Скопје

Колариќ: Со оставен готов проект сега требаше да сечете црвена лента за завршување, а не сликање пред камери за отпочнување со последна фаза на „Борис Трајковски“

Како бре не ви е СРАМ!!! Со готов проект оставен од претходниот градоначалник, сега требаше да сечете црвена лента за завршување на истиот,...
Вести

Колариќ: Имаме сомнение дека парите за субвенции за инвертер клими се злоупотребени и се давани по партиски клуч, ДКСК да отвори случај

Денеска ќе поднесеме пријава до ДКСК за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за кој постојат основани сомненија дека ненаменски...
Скопје

Колариќ: Скандал со субвенционирањето на клима уреди од Град Скопје, делени без критериуми и можна злоупотреба на лични податоци

На повидок е нов скандал, и повторно во центарот на овој скандал е скопскиот градоначалник Петре Шилегов. Имаме основани сомневања дека...
Скопје

Колариќ до Шилегов: Кршите закон според кој не смее да се врши промена на улици шест месеци пред избори или една година пред попис

Светлана Колариќ, советник во Советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница на советот, истакна дека една година градот...
Скопје

Колариќ: Колку време е потребно на градоначалникот на Скопје и неговиот колега од општина Чаир да го решат дивиот премин?

Едно од моите советнички прашања на денешната седница на Совет на Град Скопје беше: Колку време е потребно на градоначалникот на Скопје...
Вести

Колариќ: Шилегов идентитетски го обезличува градот, дали зад тоа се крие намерата за полнење на буџетот при промена на адреси и тендер за табли и знаци?

Петре Шилегов продолжува да си ги наметнува сопствените фрустрации врз Скопје. Шилегов нема направено ниту еден значаен проект цели...
Вести

Колариќ укажа на кршењето на законите од страна на Шилегов: Дали со носење на документ за соработка без законски основен член на кој се повикува ќе има ефект?

И конечно пред крајот на градоначалничкиот мандат кога правникот Петре Шилегов разбра дека од оној “Ајро” и убав град без отпад...
Вести

Колариќ:Хероите кои ја основаа татковината и се бореа за нејзе не им е место на депонија, но таму наскоро ќе завршат Заев и Шилегов

За овие споменици Петре Шилегов кажа дека ќе ги однесе во депонија. Оние кои ја основаа нашата татковина и се бореа за нејзе, како Даме...
Скопје

Колариќ: Мал ринг предвидува 22 нови градежни парцели, односно нов бетон на централното градско подрачје некаде околу 70.000 метри квадратни

Сакам да спомнам и да ја запознаам јавноста дека Мал ринг се протнува и постојано се зборува за Скопје 2014, но граѓаните треба да знаат...
Скопје

Колариќ до Шилегов: Како може да се објавува јавен повик за парк на место на кое што во моментот е објект Универзална сала

Светлана Колариќ, советник во советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија го праша...
Скопје

Колариќ: Шилегов веднаш да ги исчисти дивите депонии, надлежните органи да ги истражат дејствијата на комуналните претпријатија

Фрапирана од вчерашната изјава на градоначалникот Петре Шилегов дека дивата депонија во Вардариште е претоварна станица, собрав сили...