светлана цеца ражнатовиќ

Пронајдени се 78 резултати на тема „светлана цеца ражнатовиќ“
Познати

Пејачката никогаш не е сама: Цеца во вилата на Кипар ужива со оваа личност која и е морална поддршка по смртта на Аркан (ФОТО)

Познатата српска пејачка Цеца по празничните концерти овој месец и по поменот на сопругот Аркан реши да замине на одмор далеку од очите...
Познати

На Цеца и се заледи крвта кога ја виде оваа личност на гробот: Ова е ќерката на Аркан која ја доби со вработена во затворот каде лежеше

Жељко Ражнатовиќ Аркан е убиен на денешен ден пред 20 години во 17:05 часот во тогашниот хотел „Интерконтинентал“ во центарот на Белград. По...
Познати

Од овие детали од полицискиот исказ на вдовицата Цеца ќе се наежите: Пробав да го реанимира Аркан, а од устата со раце му вадев крв!

Денеска се навршуваат 20 години од убиството на сопругот на Цеца Жељко Ражнатовиќ Аркан. По тој повод српските медиуми денеска на големо...
Познати

Цеца ја дочека Старата нова година, но Анастасија не ги додржа солзите- со оваа песна семејството се потсети на Аркан (ФОТО)

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ покажале како ја чекаат Стара Нова Година во својот дом во Дедиње. Тие две објавиле снимки на кои се гледа...
Познати

Цеца и подари на Анастасија луксузен автомобил вреден брдо пари- Вељко откако го здогледа и рече дека таа ќе биде очаен возач во него

Ќерката на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија иако се уште нема положено возачки испит од својата мајка доби скапоцен подарок. Имено...
Познати

Поранешното момче на Цеца и Беквалац стана татко- кога пејачките ќе го слушнат името на неговото прво дете ќе се стаписаат (ФОТО)

Манекенот Владимир Вуксановиќ денеска стана татко откако неговата сопруга се породи. Тој доби ќерка со преубавата Доминиканка Дахиана...
Познати

Вељко е далеку од дома, а неговата сестра прва му честиташе- ова е најсреќниот ден во животот на Цеца кој секогаш и носи радост (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ денеска го прославува својот роденден, а прва која му честиташе беше неговата сестра Анастасија Ражнатовиќ. Имено...
Познати

Снаата на Цеца е вистинска домаќинка- кога ќе дознаете што прво направи Богдана по свадбата ќе ви стане јасно каква жена земал Вељко

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ пред десетина дена се заколнаа на вечна љубов на нивната венчавка која јавноста ја нарече свадба на...
Познати

Цеца и Анастасија се појавија прв пат по свадбата на Вељко- сите останаа во неверување од нивниот изглед поразличен од пред неколку дена

Цеца и Анастасија за прв пат се појавија заедно по свадбата на Вељко која се случи пред десетина дена. Имено пејачката Цеца и нејзината...
Познати

Цеца и Анастасија со најжешки комбинации на свадбата на Вељко- двете имаа шлиц до папокот, но од деколтето на Анастасија ќе ве заболе глава

Сите со месеци се прашуваа како ли ќе изгледа свадбата на деценијата која се случува денеска помеѓу синот на Цеца и Богдана Родиќ. Откако...
Познати

Поради трагедијата во домот нема да присуствува на свадбата- оваа жена ја одби поканата од Цеца, но еве што им испрати на младите

Вдовицата на Шабан Шалиќ денеска требаше на присуствува на свадбата на синот на Цеца и тоа по покана на пејачката. Меѓутоа поради тоа...
Познати

Трета невеста во истата венчаница: По Цеца пред Богдана и оваа жена го има носено истиот невестински фустан кој е стар 24 години (ФОТО)

Како бомба одекна веста дека Богдана ќе го носи истиот венчален фустан за време на црковната венчавка кој го носела пејачката Цеце која...
Познати

Вељко ја купи Богдана, па сватовите започнаа да пукаат со пиштол во дневната соба- реакцијата на Цеца ќе ве стаписа (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ во овие моменти влезе во собата на неговата идна сопруга Богдана Родиќ откако претходно ја купи истата. По сите претходни...
Познати

Ќе ви падне вилицата кога ќе видите како изгледа свекрвата Цеца- Анастасија игра оро, Вељко фрла евра на музиката (ФОТО)

Во Белград започна свадбата на деценијата, а сватовите во овие моменти се упатија и кон Титл по невестата. Од рано утрово во домот на...
Познати

Ова ќе биде скапоценото мени кое го има само на филмовите- еве колку Цеца ќе искешира утре за свадбата на векот!

Свадбата на векот сите ја очекуваат, а ќе се случи утре кога во брак ќе стапат Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ. Според српските медиуми...
Познати

Цеца не штеди кога го жени синот- од овие детали за свадбата на векот ќе останете без текст, особено од пејачката која е задолжена за забавата

Она што српската јавност, но и регионалната го исчекува со нетрпение е свадбата на деценијата која ќе се случи оваа недела во Белград...
Познати

Таа и е една од најдобрите пријателки на Цеца, но нема да биде дел од свадбата- пејачката откри зошто нема да дојде на венчавката на Вељко

Пејачката Маја Беровиќ за српските медиуми откри дека нема да биде дел од свадбата на синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ. Имено...