свети николе

Пронајдени се 70 резултати на тема „свети николе“
Општини

Владев: Градоначалникот Велковски ветуваше многу проекти за афирмација на спортот, но ништо не резлизираше- на Свети Николе му треба промени

Свети Николе отсекогаш важел за град на спортот и имал врвни спортисти на национално и меѓународно ниво за што сме посебно горди, истакна...
Вести

МАСОВНО И ВО СВЕТИ НИКОЛЕ: Родителите со поддршка на учениците и лошите мерки за дигитализација во образованието на Мила Царовска (ФОТО)

Масовно присуство на родителите и во Свети Николе на протестот по повод новите реформи на Мила Царовска со кои сака да ги укини печатените...
Вести

Герила акција во Свети Николе: Младите и посакаа добредојде на Царовска со паролата „Стоп за дигитални учебници“ (ФОТО)

Герила акција се случува денеска во Свети Николе кога во посета ќе пристигне министерката за образование Мила Царовска. Имено младите...
Вести

Владев: Градоначалникот на Свети Николе не реализира ниту еден проект за пензионерите – овој пат тие довербата ќе ја дадат на ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани граѓани, почитувани пензионери денеска се наоѓаме во Свети Николе и сакљме да кажеме дека за предизборниот период во 2017...
Вести

Милошоски: Образованието, стопанството и инфраструктурата ќе ни бидат во преден план за активностите што ќе ги имаме во општина Свети Николе

– Денеска сме во Свети Николе ќе направиме средба со повеќе граѓани, меѓу кои и оние помали стопанственици кои што работат во општината...
Вести

Граѓаните во Пробиштип, Крива Паланка и Свети Николе порачаа дека Македонија не е лист хартија да се брише како што на власта и одговара

На вечерашните протести во Пробиштип, Крива Паланка и Свети Николе бараат оставка на власта затоа што Македонија не е лист хартија за...