сведоштво

Пронајдени се 29 резултати на тема „сведоштво“
Вести

Потресно сведоштво на ќерка на почината пациентка од Ковид-19: Г-не Филипче, вашето ,,се е под контрола“ убива луѓе и душите и срцата на блиските

„Господине Венко Филипче, И јас да се придружам кон пофалбите за нашето здравство и Вашите изјави дека ,, се е под контрола ,, коишто секојдневно...
Вести

Сведоштво на фамилијата на починатиот Велешанец од коронавирус: Не вратија од болница со образложение дека има бронхит

Првиот пат дедо ми го вратија од болница со образложение дека има бронхит, а вториот пат чекајќи ја итната помош да го однесе на инфективно...
Вести

Негрижа која мора да запре: Скопјанец преживува голгота на клиника, оставен е гладен и без терапија-потресно сведоштво на неговата ќерка

Наместо да добие човечки третман и здравствена грижа, постар скопјанец преживува голгота на скопската клиника за Нефрологија. Поради...