сведочење

Пронајдени се 14 резултати на тема „сведочење“
Вести

Судењето за „Рекет“ продолжува со сведочење на обвинителката Стефанова. Ќе дојдат ли сега адвокатите на Јанева?

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“. Минатото рочиште се одложи поради отсуство...