св.наум охридски

Пронајдени се 12 резултати на тема „св.наум охридски“
Вести

Без маски и без дистанца на брод до Свети Наум: Туристите и бродскиот персонал не ги почитуваат препораките за заштита

На охридските бродови кои возат за Свети Наум секој ден, не се почитуваат протоколите за заштита од коронавирусот. Иако не е дозволен...
Вести

Мицкоски во посета на „Св. Наум Охридски“ на Попова Шапка: Сите заедно мора да ја реализираме нашата заложба за промени кон подобро

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес беше во посета на манастирот Св. Наум Охридски на Попова Шапка, по повод чествувањето...