„Св. Кирил и Методиј“

Пронајдени се 8 резултати на тема „„Св. Кирил и Методиј““
Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ положи цвеќе пред споменикот на „Св. Кирил и Методиј“, но и подели книги од македонски автори во чест на празникот (ФОТО)

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска во чест на празникот „Св. Кирил и Методиј“ положи цвеќе пред нивниот споменик во центарот...
Вести

Започна градбата на новата православна црква во Дортмунд- црковниот одбор ги повикува сите верници да се вклучат во помошта за побрза изградба

По сите подготовки и припреми се започна со градба со новата црква СВ. Кирил и Методиј во германскиот град Дортмунд. Парохискиот свештеник...