сузана турунџиева

Пронајдени се 20 резултати на тема „сузана турунџиева“
Познати

Се огласија Сузана Турунџиева и Атиџе: Телефонот ми ѕвонеше на секој 2,3 секунди бидејќи сите знаат дека сме во Истанбул (ФОТО)

Taжно, многу тажно утро за Македонија. Најмалку 45 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во која се запали македонски автобус на автопатот...
Познати

Сузана Турунџиева со тажна објава за прерано починатиот сопруг: На еден татко на небото денеска му е роденден (ФОТО)

За Сузана Турунџиева денес (23.09) е посебен ден, кој веќе години наназад ѝ причинува болка затоа што ја потсетува на огромната загуба што...
Македонија

Голем повод за славење во домот на Атиџе – куќата конечно реновирана, а таа радосна го зема микрофонот и запеа (ФОТО+ВИДЕО)

Медената Атиџе Муратова од македонскиот документарен филм „Медена земја“ кој беше номиниран за Оскар, за многу брзо време ги освои...
Познати

Откако власта ја заборави, само таа се сети на неа: Едвај ќе ја препознаете- Атиџе Муратова со нов имиџ, нашминкана и средена

Медената Атиџе Муратова од македонскиот документарен филм „Медена земја“ кој беше номиниран за Оскар, за многу брзо време ги освои...
Познати

Турунџиева си ја отвори душата- призна дека годината не и тргнало на добро, но собра сили и запеа песна со Атиџе (ВИДЕО)

Телевизиската водителка Сузана Турунџиева на социјалната мрежа Инстаграм се пофали дека ја посетила хероината од филмот „Медена земја“,...