супермаркет

Пронајдени се 10 резултати на тема „супермаркет“
Познати

Корона кризата го натера познатиот актер да се вработи во супермаркет – купувачите шокатно го гледале

Телевизиската ѕвезда, актерот Били Вард, едвај врзува крај со крај, бидејќи немал никаков ангажман со месеци поради пандемијата на коронавирусот,...
Вести

„Во време на пандемија треба мажите да купуваат, жените многу се задржуваат“-изјава на градоначалник го налути понежниот пол

Градоначалникот на третиот по големина град во Јапонија се соочува со јавен линч поради неговата изјава дека периодов на шопинг по...