судири

Пронајдени се 33 резултати на тема „судири“
Вести

Судири меѓу армијата и демонстрантите во Алмати, МВР на Казахстан информира дека имало обид да се упадне во зградата на полицијата

Неколку оклопни транспортери и десетици војници утрово маршираа до главниот плоштад во Алмати, најголемиот град во Казахстан, каде...