судијка

Пронајдени се 7 резултати на тема „судијка“
Вести

За некого мајка за некого маќea: Полициjата експресно го пронајде и кaзни возачот кој ќе ја „прегазел“ уставната судијка

И додека македонското општество се соочува со досега невидена поделеност кога станува збор за функционирањето на правната држава и...
Вести

Судијката Лазарова Трајковска: Уставниот суд важно е да завземе активна улога во следење на Уредбите со законска сила коишто ги носи Владата

Судијката Мирјана Лазарова Трајковска поранешна судијка на Судот за човекови права во Стразбург и актуелна судијка во Врховниот суд...