судија

Пронајдени се 41 резултати на тема „судија“
Фудбал

Кој би рекол дека таа е судија: Кога ќе ги видите нејзините фотографии јасно ќе ви биде зошто фудбалерите губат концентрација на мечевите

Кога ќе ги погледнете нејзините фотографии на Инстаграм никогаш нема да претпоставите дека оваа Русинка е фудбалски судија.   View...
Останати спортови

Бура од реакции на УС опен: Тенисерката се соблече за време на мечот, судијата ја казни, а мајката на Енди Мари брутално удри по него (ВИДЕО)

Француската тенисерка Ализ Корне за време на почетокот на третиот сет на УС опен ја соблече маицата по што наиде на неочекувана казна...
Познати

Има две деца и два брака зад себе, а живее „слободно“: Сопругата на судијата кој го судеше финалето на СП прослави топлес (ФОТО+18)

Аргентинскиот судија Нестор Питана деновиве е во центарот на вниманието бидејќи го судеше финалето на СП помеѓу Хрватска и Франција. Но,...