судии

Пронајдени се 55 резултати на тема „судии“
Вести

Синдикатот на УПОЗ најавува бојкот на работата во понеделник, се противи на покачување на платата на судиите за 35%

Синдикатот на УПОЗ најавува бојкот на работењето на судовите во понеделник, доколку Судскиот буџетски совет веднаш не ја отповика вчерашната...
Вести

ДЕНЕШЕН: „Тенк“ е застарен и без докази, петте апелациони судии пред избор – по умот на Заев и Кацарска или по умот на правото!

За оние кои не знаат што значи релативна застареност на гонење, кратко и едноставно објаснување е дека ако во периодот на највисоката...
Фудбал

Реал Мадрид повторно имаше судиска помош- погледнете ги сите судиски одлуки во корист на европскиот шампион оваа сезона (ВИДЕО)

Реал Мадрид трета година по ред ќе игра во финалето на Лигата на шампионите, шпанскиот тим кој вечерва го чека својот противник, подобриот...