субвенции

Пронајдени се 65 резултати на тема „субвенции“
Вести

Револтиран сточар: Власта најитно да ги пушти субвенциите до 17-ти овој месец, ако не ги пушти, излегуваме на протест

Имавме повеќе состаноци со министерот Љупчо Николовски и беше ветено уште во февруари месец дека на крајот на март ќе ги добиеме субвенциите,...
Вести

Трипуновски: Николовски се сокри позади Талески, на тутунарите им е преку глава од вашата демагогија – исплатете им ги субвенциите!

Николовски се сокри позади Талески! Секоја година иста песна. Па човек со вас не знае дали да се смее или да плаче? Како немате ни тронка...
Вести

Одгледувачите на овци незадоволни, Николовски им ја намали субвенцијата од 1300 на 1000 денари за основна мерка одгледување на овца

Одгледувачите на овци незадоволни се од одлуката на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски за намалување...