студентски дом

Пронајдени се 11 резултати на тема „студентски дом“
Вести

ВИДЕО: Падна кров на тоалет во скопски студентски дом, студентите исплашени и револтирани од негрижата на властите

Во студентскиот дом „Стив Наумов” во Скопје, вчеравечер паднала цела кровна конструкција во еден од тоалетите кои ги користат студентите,...
Вести

Стотина студенти ќе ја поминат ноќта под ведро небо- директорот и управата на ДСЦ се уште не ги примаат студентите во студентските домови (ФОТО)

И покрај тоа што днес околу пладне излегоа списоците за студентските домови Државниот студентски центар не е спремен за вселување на...