студенти

Пронајдени се 47 резултати на тема „студенти“
Вести

Револт и нервоза кај студентите од Факултетот за информатика во Охрид, не прифаќаат трансформација на Универзитетот

Студенти при Универзитетот за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство „Свети Апостол Павле“ од Охрид, денеска се собраа со...
Вести

Јаулески: Нека трпат студентите додека директорот на државниот студентски центар го уреди ходникот со уметнички слики

Мора да се признае дека Дарио, директорот на државниот студентски центар има стил и живее баш онака како што му доликува на директор...
Вести

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ со намалувањето на партиципацијата за студентите им овозможи на голем број млади да се запишат на факултет

Во Отвореното студио на телевизија Алфа, вечерва гостуваше претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулевски. Тој...