студено време

Пронајдени се 115 резултати на тема „студено време“
Вести

ВИСТИНСКО РАЗОЧАРУВАЊЕ ОВОЈ ВИКЕНД – не се подготвувајте само минусните температури, туку и за нешто друго на само неколку дена пред пролетта

Времето утре ќе биде постудено со локални врнежи од дожд, а на планините од снег, претежно во јужните делови. Утринските температури...
Вести

ДАЛЕКУ Е ПРОЛЕТТА – еве какво време не очекува во следните денови, особено ни доаѓаат температури невообичаени за овој период

Времето денеска е променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите ќе бидат...
Вести

УХМР со предупредување за многу студено време во следните денови – особено прочитајте кој ден ќе имаме -14 степени

Времето утре ќе биде сончево и многу студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен...