Струмичка болница

Пронајдени се 10 резултати на тема „Струмичка болница“
Вести

Ефтимов: Болницата во Струмица бара донации за болнички возила, а власта одби амандман на ВМРО-ДПМНЕ со ребалансот да се набават три нови возила за струмичката болница

Вчера јавноста беше сведок на очајната состојба во која се наоѓа македонското здравство. Дојде време Директорот на „ЈЗУ Општа болница-Струмица”...
Хроника

СЕ СЛУЧИ КАКО ВО ХОРОР ФИЛМ: Се огласи директорот на струмичката болница- „мртовецот со се кревет го украдоа преку прозор“

Триесет луѓе денеска ја скршиле вратата на инфективното одделение во Струмичката болница и го земале пациентот, кој починал, а на кој...