струмица

Пронајдени се 233 резултати на тема „струмица“
Вести

Дрвошанов: Измина цел месец од пожарот во ТЦ Глобал во Струмица, како опозиција нема да изостане нашата задача и бараме одговорност и агилност од властите

Измина цел месец откако трговскиот центар Глобал во Струмица беше опожарен. До сега не разбравме ниту за причините за пожарот, ниту...
Вести

Стоилковски: Молкот за одговорноста за Глобал е соучесништво во некој иден сличен пожар во кој што може да има и човечки жртви

Цела недела нема ниту збор од надлежните институции за пожарот во Глобал во Струмица.Нема информации за причината за пожарот, но уште...
Вести

Стоилковски: Во Глобал нема ПП заштита и тоа бара одговорност за намерно несовесно работење и за корупција која што со години доведува во опасност голем број на човечки животи

Зоран Заев се уште бега од одговор за тоа дали лично тој, заедно со неговиот бизнис – партнер во градежниот бизнис Горан Крстев, општинскиот...
Вести

Низа пропусти во „Глобал“: Нема одговор зошто хидрантите и прскалките не работеле во трговскиот центар за кој Заев доби аболиција

Во големиот пожар кој се случи во трговскиот центар „Глобал“ во Струмица изгореа над 10 продавници, внатрешниот дел каде е сместен пазарот...
Хроника

Детали за сообраќајната несреќа во Струмица- пет лица се повредени, шест пожарникари ги ваделе од автомобилите

Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата...
Вести

Смачкани автомобили и страшна глетка: Во сообраќајна несреќа во Струмица интервенираа и пожарникарите (ФОТО)

Денес (петок), 04.12.2020 година, во 13.53 часот, на регионалниот пат Струмица – Ново Село ( во близина на раскрсницата кон с. Сачево, ТППЕ Струмица...