струмица

Пронајдени се 225 резултати на тема „струмица“
Вести

Демировски по бруталното претепување во Струмица: Нов геноцид врз Ромите од страна на Зоран Заев и неговото обезбедување

„Нов геноцид врз Ромите од страна на Зоран Заев и неговото обезбедување“. Вака денешното брутално претепување на граѓанин во Струмица...
Хроника

Му организирале свадба на синот со 300 гости, а потоа следувало вистински хаос откако полицијата упаднала во ресторан во Струмица

На 28.02.2021, по претходна пријава, полициски службеници од СВР Струмица извршиле контрола во с.Банско, струмичко, при што било констатирано...
Вести

Дрвошанов: Измина цел месец од пожарот во ТЦ Глобал во Струмица, како опозиција нема да изостане нашата задача и бараме одговорност и агилност од властите

Измина цел месец откако трговскиот центар Глобал во Струмица беше опожарен. До сега не разбравме ниту за причините за пожарот, ниту...
Вести

Стоилковски: Молкот за одговорноста за Глобал е соучесништво во некој иден сличен пожар во кој што може да има и човечки жртви

Цела недела нема ниту збор од надлежните институции за пожарот во Глобал во Струмица.Нема информации за причината за пожарот, но уште...
Вести

Стоилковски: Во Глобал нема ПП заштита и тоа бара одговорност за намерно несовесно работење и за корупција која што со години доведува во опасност голем број на човечки животи

Зоран Заев се уште бега од одговор за тоа дали лично тој, заедно со неговиот бизнис – партнер во градежниот бизнис Горан Крстев, општинскиот...