стопанство

Пронајдени се 13 резултати на тема „стопанство“
Вести

Арсовски: СДСМ како партија и власт да не бара оправдување, нека ги зголеми платите и нека го поддржи стопанството

СДСМ како партија и власт да не бара оправдувања и нека ги зголеми платите и да даде поддршка за стопанството, изјави портпаролот на...
Вести

Мисајловски: Ако се сака се се може, ВМРО-ДПМНЕ гласаше за законите кои се поврзани со ковид мерките и помошта за стопанството

ВМРО-ДПМНЕ даде поддршка за законите кои се поврзани со ковид мерките и помошта за стопанството, објави на својата Фејсбук страница...
Вести

Здравствената преминува во криза на пазарот на трудот: На стопанството му требаат преструктурирање и државна помош

Како да се крене на нозе стопанството? Во ситуација од опасноста од заразата со коронавирусот да ги затвори фабриките, работодавците...