„Стоп Русино – чист воздух за Гостивар“

Пронајдени се 3 резултати на тема „„Стоп Русино – чист воздух за Гостивар““
Вести

„Стоп Русино“: Депонијата гори Нуредини нема никаков слух, седум години неконтролирано се фрла на ѓубриштето

Вечерва на 24 Телевизија гостуваше Билјана Дабевска од Иницијативата „Стоп Русино“, таа истакна дека очекувале со министерот за животна...
Општини

На депонијата Русино од синоќа се пропуштаат само камиони на гостиварски Комуналец- блокадите ќе продолжат до 12 август

Комуналниот смет од гостиварската општина повторно се носи на депонијата Русино по речиси тридневната блокада. Локалната власт и граѓаните...